Silahlar ve bombalar çocuk oyuncağı!
Gerçek bir savaş başlıyor ve bu savaşa siz de davetlisiniz.
Bu Daveti isteseniz de kabul edemeyebilir, istemeseniz de reddedemeyebilirsiniz. Bu, daha önce hiç görülmemiş bir savaşa yapılan davettir; kaybetmenin kazanmak sayıldığı, teslim olmanın zafer sayıldığı ve büyük bir üstünlüğe sahip olan karşınızdaki düşmanın kendiniz olduğu bir savaş.
Aydınlanma Savaşı, kendi okur kitlesi ve türü aleyhinde çürütülemeyecek bir 'suç iddianamesi' niteliğindedir. 'Ruhsallığın maskesi'nin düşürüldüğü bu kitapta, gerçek arayışının insanın en büyük başarısızlığı değil, en görkemli başarısı olduğunu görürüz. İnsanevladının böyle bir başarı sergilediği tek alan gerçeği bilmeme durumudur ve bu başarıyı mümkün kılan, farklı biçimlere ve kılıklara bürünen de ruhsallığımızın ta kendisidir.
İnanç, gerçeği bilmek istememek anlamına gelir.
Friedrich Nietzsche-
Aydınlanma Savaşı gerçeği bilmek isteyen insanlar için yazılmış bir kitaptır; aracıları hayatından çıkarıp ruhsallığı gerçek anlamda, doğrudan deneyimlemek isteyen insanlar için; bakmanın, görmenin, bilmenin ve nihayet çocuksu şeyleri bir kenara bırakmanın vaktinin geldiği insanlar için...
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944291767
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
432
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat