Evet Cevabınız Hayır! Anlamına Geldiğinde

%30
Evet Cevabınız Hayır! Anlamına Geldiğinde,Laurence J. Brahm
Çin'de bir müzakere yürütmek, ünlü bir Konfüçyüs erdemi olan sabır; zamanla edinilen sebat ve sebat yoluyla edinilen yaşam içgüdüleri gerektirir. Çin'deki müzakereler, bu erdemlere ilişkin bilgi sahibi olmayanlar tarafından, yılgınlığa düşüren bir kültür şoku gibi algılanabilir.
Deneyimli Çin ticaret müzakerecileri içinse bu olay, sonu olmayan bir öğrenme sürecidir. Her iki tarafı da müzakerelerde başarıya götürecek kapının anahtarı, pekâlâ, Çin'in eski klasiklerinde anlatılan askeri manevraları bilmek olabilir.
“EVET cevabınız HAYIR! anlamına geldiğinde“ adlı kitapta yazar Laurence J. Brahm, nihai yol gösterici Sun Tzu'nun askeri stratejileri anlattığı Savaş Sanatı ve Çin tarihindeki stratejik kahramanlık hikâyelerini özetleyen vecizelerin bir derlemesi olan Otuz Altı Strateji adlı klasiklerindeki öğretileri, Çin'deki gerek ticari gerekse diplomatik günümüz müzakere durumlarına uyarlamıştır. Hepsi de yaşanmış, gerçek olaylara dayanan hikâyeler, yalnızca eğlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda bir müzakere yürütmenin uzun ve yıldırıcı süreci ile mücadele etmekte olan birçok insan için bir umut ışığı olacak.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789759064389
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
163
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-03
Çeviren
Sanem Peker,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat