Tanrı Gibi OlmakKabala ve Nihai Yazgımız

%30
Tanrı Gibi Olmak,Michael Berg
“Bir zamanlar, bir grup ruh uzun bir merdivenden bu dünyaya indi. En son basamağa ulaştıklarında iç çekerek dünyaya düştüler ve insan oldular. Bu dünyaya doğumlarının Tanrı'dan ayrılmak olduğunu bildiklerinden iç çektiler.
Bir tanesi, her nasılsa, farklıydı. Sıçramaya başladı, sıçramaya devam etti, sonra diğerlerinin tersine, sıçramayı hiç bırakmadı. Sonunda Tanrı onu yukarı alıp cennete geri götürdü.“
Tarihte ilk kez inanılmaz bir fırsat insanlığın eline geçiyor: sadece Tanrı'ya dua etme, Tanrı'ya itaat etme, Tanrı'dan korkma ya da Tanrı'yı reddetme değil, Tanrı gibi olma fırsatı.
Berg çok sayıda insanın ego doğasının hapishanesinden hemen kaçarak, bu kurtuluşun sevinç ve korkusuzluğuyla, “Tanrı gibi“ olmasını sağlayacak dönüştürücü yöntemin ana hatlarını veriyor.
Michael Berg dünyaya geldiği günden beri Kabala ilkelerini soludu. Büyük Kabalist Rav P.S. Berg'in oğlu, The Kabbalah Centre'ın yöneticisi olan Michael 28 yaşında ciddi boyutlarda ustalık gerektiren bir işi başardı. Evrene ait bütün bilgiyi veren 23 ciltlik dizinin, eski Aramik dilinde yazılmış kutsal Zohar'ın ilk tam İngilizce çevirisini tamamladı. The Kabbalah Centre'da ders veriyor ve tüm dünyada konuşmalar yapıyor. Rabbi sıfatını taşıyan Michael eşi ve çocuklarıyla birlikte Los Angeles ve New York'ta yaşıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789759064198
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-04
Çeviren
Işıl Ölmez,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat