Çamaşır MakinesiPara Aklamanın ve Terörizmi Finanse Etmenin Kirli Yüzü

%30
Çamaşır Makinesi,Nick Kochan
Para dünyayı döndürür ama bu para dolandırıcılık, uyuşturucu kartelleri ve silah ticaretinden geliyorsa, dünyayı durdurabilir de.
Global ve uluslararası para aklama faaliyetlerinin bir analizi olan Çamaşır Makinesi yasa koyucuların, polis teşkilatlarının, kamu görevlilerinin ve uluslararası camianın para aklama faaliyetlerini, para aklayıcılar ve yasal ekonomi ile kayıt dışı ekonomi arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamalarını sağlayacak değerli bilgiler vermektedir. Bu kitap, servet ve karizma sahibi suçluların hükümetler, yasal finansal kuruluşlar ve şirketler üzerinde büyük güç kullanarak sistemi etkileyip yolundan nasıl çıkardıklarını ve yok ettiklerini çarpıcı örneklerle gözler önüne sermektedir. Para aklayıcılar, namusuyla hayatını kuruş kuruş kazanan insanların ceplerinden çaldıklarını canilerin kasalarına akıtmaktadırlar.
Bu kitap, kara paranın izlediği yolları merak eden herkes tarafından okunmalıdır. Finansal konulara fazla aşina olmayan sade vatandaşı büyüleyecek bir tarzda yazılmıştır. Finansal profesyoneller, kamu müfettişleri, banka ve aracı kurum denetleyicileri bu kitabı mutlaka okumalıdırlar.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944291019
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
416
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-02
Çeviren
Gül Celile,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat