Batı dünyasında; aydınlanma yolunda, hem gizemli, hem de bilimsel açıdan bize önderlik edecek çok az sayıda eğitmen vardır. Robert Thurman bu tür eğitmenlerden biridir. Tibet öğretilerinin ana noktaları konusunda verdiği ilk dersinde, -Kutsal Dalai Lama'nın atadığı ilk Batılı- Tibet'in ünlü ustaları tarafından yüzyıllarca kullanılmış olan çok değerli ve eski bilgeliği bizlerle paylaşıyor. On yedinci yüzyılda Tibetli bir ustanın, bir zamanlar gizli olan değerli metnini, çağdaş Batılılar için kapsamlı bir açıklama ile birlikte sunduğu “Tibet'in Mücevher Ağacı “, sizi, gizemli Tibet bilgeliğinin bilinmezine sürüklüyor.
Kendi geleneklerini, öğretilerini özümsemiş olan Tibetliler, mutluluğu aydınlanma yaratma gücü taşıyan “değerli mücevher ağacı“ olarak görürler. Mutluluk; Tibet gizemciliğinin gerçek amacıdır ve sizi bu ulaşılabilir amaca götüren yola, mücevher ağacı yönlendirecektir.
“Tibet'in Mücevher Ağacı, Tibet geleneğindeki bilgeliği en ince ayrıntılarıyla inceleyen ve onu okurlarına en anlaşılabilir yolla sunan, büyüleyici ve esin kaynağı, olağanüstü bir metindir.“
Caroline Myss
Invisible Acts of Power, Sacred Contracts ve Anatomy of the Spirit''in yazarı.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789759064549
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-06
Çeviren
İrfan Seyrek,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat