Türkiye'de Bilim ve Teknoloji Politikası1963 - 1997 : Kurumlar - Belgeler

%5
Türkiye'de Bilim ve Teknoloji Politikası,Şükran Şahin
Türkiye'de Bilim ve Teknoloji Politikası Doç. Dr. Şükran Şahin, çoğumuzun ilgilenmediği, ilgilenmek istese de başvuracak kapsamlı bir eser bulamayacağı bir alana, "Türkiye'nin Bilim Politikaları"na el atarak, son 34 yıllık dönemi kapsamak üzere, çeşitli resmi kuruluşların hazırladığı raporları, bazı kişilerin ilgi, merak ve gayretleri sonucu ortaya çıkan çalışmaları tek tek inceleyerek bir araya getirip, yer yer kendi yorumlarını da katarak ve 21. yüzyıla girerken ülkede, Ulusal Bilim Politikasıyla ilgili bir tartışma ortamına da kapılar açarak, kapsamlı, derli toplu bir başvuru kitabı ortaya koydu.
Kitap, OECD'nin "Türkiye'nin Bilim ve Teknoloji Politikası" Raporu ile başlamakta, Bilim - Teknoloji Yüksek Kurulu'nun çalışmaları, TÜBİTAK'ın çalışmaları ve TÜBA-TÜBİTAK-TTGV'nin Bilim-Teknoloji-Sanayi Tartışmaları Platformu kapsamındaki çalışmaları ile sürerek açıklayıcı tablo ve şemalarla tamamlanmaktadır. Türkiye'nin bilim politikaları'nı, kapalı kapılar ardında tartışmaktan çıkarıp, daha geniş tabanın bilgi ve ilgisine sunulması ve popüler olması gerektiği düşüncesinden hareketle bu kitabı yazan, üniversitelerimizde "laf değil iş" üreten gruptan olan Doç. Dr. Şükran Şahin'i yürekten kutluyor, bu alandaki verimli çalışmalarının sürmesini diliyorum.
-Prof. Dr. Candan Bozok Johansson-
(Arka Kapak) Türkiye'de Bilim ve Teknoloji Politikası, 1963 - 1997 : Kurumlar - Belgeler, Göçebe Yayınları, 9789758143214, Şükran Şahin
Stok Kodu
9789758143214
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1997
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat