"Yahudilikte Kavram ve Değerler" dini bir yayın olmaktan ziyade, Tek Tanrılı Göksel Din olan Yahudilik ve bu dinin mensupları olan Yahudiler hakkında dinsel kaynaklı verilerden hareketle güvenilir tarihsel/toplumsal bilgiler sunan çağdaş bir incelemeler toplamıdır. Konular, üç ana başlık altında toplanmakta ve yalın bir dille okura sunulmaktadır.

"Yahudilikte Kavram ve Değerler" dokuz kişilik bir grubun yaklaşık iki yıl süren özverili çalışmaları neticesinde Şalom Gazetesi'nde bölümler halinde yayınlanmıştır. Kitabın 1996 yılında 1. baskısı gerçekleştikten sonra, gördüğü yoğun ilgi üzerine araştırmacı yazar Yusuf Altıntaş'ın çalışmasıyla 2. baskıya hazırlanmıştır.

Yahudi din kültürüne ilişkin doğru ve doyurucu bilgiler verebilecek kaynak sayısının pek fazla olmadığı Türkçemizde, "Yahudilikte Kavram ve Değerler", bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağı ve yalnız Yahudi dini mensuplarına değil, konuya ilgi duyan herkes için güvenilir bir başvuru olacağı inancını taşımaktayız.
(Arka Kapak)

"Concepts and Values in Judaism" is a collection of contemporary studies that provides historical/communal informations about the first monotheist religion, Judaism and the believers of that religion, The Jews and especially the Turkish Jews' traditions based on religion.
In the book; holidays like the new year according to the Hebrew calender, "Rosh-AShana", the great day of mercy, "Kippur", religious terms such as "Marriage in Judaism", "Death in Jewish Traditions"; the subjects which religious equipments like "Mezzuzah", "Mennorah", "Sofar" are explained thoroughly in three main titles (Holidays, Religious Concepts, Religious Equipments) coming out to the readers in a simple language.
Stok Kodu
9789757304210
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
291
Basım Tarihi
2001-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat