Nasıl Kazandılar' Nasıl Kazandılar

Almanya'da zirveye çıkan Türk İşadamları anlatıyor...

Bu kitapta, cesaretle yola çıkan, Almanya'da iş kuran ve başarıdan başarıya koşan Türk İşadamlarını tanıyacaksınız.

Almanya'da işçilikten zamanla ticarete atılıp işveren olan Türkler, bugün milyarlık yatırımları ve elde ettikleri cirolarla, zirveye ulaştılar.

Turizm işletmelerinden, uçak şirketlerine, gıda maddelerinden, döner büfelerine, Tekstil ve konfeksiyondan, terzi dükkanlarına kadar 55.000 Türk işvereni Almanya'da kendini kabul ettirerek, takdir topladı...

Gazeteci yazar Doğan Pürsün, 30 yıllık Almanya birikimini, bu kitapta topladı. Sıfırdan başlayarak, "Almanya'da Türk Ekonomik Mucizesini" yaratan bu işadamlarının hayatlarının, bugüne kadar bilinmeyen noktalarını yazdı.

Almanya'da ilk Türk export mağazasını açan Yılmaz Asöcal'ın, Türk sucuğunu dünya markası yapan Egetürk'ün sahibi Burhan Öngören'in, Marmara Zeytini'ni Almanya'ya tanıtan Hüseyin Kuru'nun, sıfırdan tekstil imparatorluğu kuran Kemal Şahin'in, Avrupa'nın en büyük ilk on Turizm firması arasına giren Vural Öğer'in, Beton Kralı Recep Keskin'in, yurtdışında Türk bakkaliyesini başlatan Erdoğan Yüksel'in, Anavatan'la Gurbet arasında ilk hava köprüsünün öncülerinden Selahattin Yetmişbir'in, Anadolu insanına modern tarım yolunu açıp, biçer-döver'le tanıştıran Recep Ertuğrul'un, Türk gıda ürünlerini Almanya pazarına ulaştıran Ahmet Aktaş'ın, kuzu etiyle bir pazar yaratan Aydın Yardımcı'nın, uçakla işçi taşımacılığından turizme kadar güvenilir bir firma yaratan Hamdi Öztürk'ün başarılı hayat hikayelerini büyük ilgi ile okuyacaksınız.

Bu kitap, iş kurmak isteyenler için ellerinden düşürmeyecekleri bir rehber olacaktır. Ayrıca Almanyadaki Türk ekonomisi dünyası ile ilgili önemli adresleri de bulacaksınız.
(Arka Kapak) Nasıl Kazandılar', Gül Yayınları, 9789759452988, Doğan Pürsün
Stok Kodu
9789759452988
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat