En Güzel Aşk Hikayeleri "Dante, bütün hayatına hakim olan ilham perisi Beatrice'nin hayalini kalbinde taşıyarak, Floransa sokaklarının birinden geçtiği sırada, ezeli sevgilisiyle karşılaşıyor. Mağrur Dante, ıstırapla inliyor ve haykırışına gem vurmaya çalışıyor. Sevgilisinden sadece nezaket dolu hafif bir selam geliyo. O kadar!.. Sadece bir selam!..

İşte o selam, Dante'nin kalbinde cennet çiçeği gibi açıyor. Dante'nin kalbini dolduran ilk aşk, ölünceye kadar o kalpten çıkmadı..."

Ne güzel aşaklar yaşandı bugüne kadar!.. Tıpkı Dante'nin aşkı gibi!.. O aşk çemberinin içine girince insan, sanki bulutların üstünde, kanat takmış bir melek gibi uçar!.. Yüreği sevginin gücü ile daralır, tatlı bir hazla kıvranır!..

Hepimiz biliriz., "İlk görüşte vurulmak" tabirini!.. Genellikle aşklar, böyle başlar... Sonrası çorap söküğü gibi gelir!.. Dantel gibi işleyerek, aşklar gelişir, kocaman olur!..

Kitabımızda birbirinden güzel aşk hikayeleri bulacaksınız. Sayfaları çevirin, aşk ırmağında yüzenlerin hikayelerine şahit olun... O zaman, filozofların, "Aşk bir özgürleşme hareketidir" deyişine hak vereceksiniz.
(Arka Kapak) En Güzel Aşk Hikayeleri, Nurhan Aydınkal, 9789756891186, Gül Yayınları
Stok Kodu
9789756891186
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat