Yasemin In Çığlığı Haşhaş Çiçeği ve Yasemin

Bu kitapta bir çiçeğimizin, Yasemin'in hayatını okuyacaksınız. "Haşhaş" dalına aşılanmış Yasemin'in hikayesini!.. Belki de, bu "kırmalık"tan, bu "melezlik"ten ötürü, yıllardır "çiçek" açmayan Yasemin'in "macera"sını !.. Fidan iken ilgi gösterilmemiş, "sevgi" suyu ile beslenmemiş, "hap"larla, "şırıngalar"la yaşamaya, daha doğrusu ölmeye çalışan Yasemin'in hikayesini, Tahir Hacıkadiroğlu, çarpıcı anlatımıyla dile getirdi!..

Frankfurt'un, Berlin'in, Münih'in bahnhoflarında, yürüyen merdivenlerin altlarına uzanmış "esrar" çiçeklerini, Yasemin'leri, Margaret'leri, Gül'leri, Rosa'ları görürüz. Önemsemeyiz, belki acırız, ama yürür geçeriz!...

Gazete, dergi sayfalaırı "beyaz ölüm"ün, "sarı ölüm"ün, mezarlığı gibidir!..
O mezarlıklara umutlar, yarınlar gömülür.Tahir Hacıkadiroğlu bu kitabıyla bizlere, Türkler'e, bütün yabancılara, Almanlar'a, Hollandalılar'a "tohum" sunuyor. Bu tohumu sevgi tarlasına ekelim.

Yalnız Yasemin'i değil, tüm çiçekleri yaşatalım.
Gül'ler, Rosa'lar, Yasemin'ler, Margaret'ler "bahar"da ölmesinler!..
-Orhan Tahsin-
(Gazeteci-Yazar)

Felaketini tek başınataşımaya çalışan bir kızdı Yasemin!.. Frankfurt'ta yaşıyordu yıllar önce!..
Yaşamının "Beyaz Zehir"le dolu kesiti, gazetelere günlerce konu oldu. O'nun kurtulması için kampanyalar açıldı. Ama bütün çabalar boşuna gitti!..
Bu kitabın ilk iki baskısı "Ben Bir Eroinmanım" adıyla yayınlandı ve büyük ilgi gördü. Yazar, okuyucularından Yasemin için yazılmış yüzlerce mektup aldı. Bu mektupların bir bölümünü Yasemin'de okudu, gözleri dolarak!.. O günlerde, oynadığı oyunu, bozmak için çok uğraştı Yasemin!.. Başaramadı.
Yasemin, ölümü sürekli içinde hissetti ve şimdi çok ama çok uzaklara gitti!..
(Arka Kapak) Yasemin In Çığlığı, Gül Yayınları, 9789756891025, Tahir Hacıkadiroğlu
Stok Kodu
9789756891025
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat