Gençlik, hayatın ilkbaharı. Gözün ışıltılı, dizin dermanlı, bileğin bükülmez olduğu çağ. Sahip çıkıldığında, iyi yetiştirildiğinde, bir milletin geleceği için ümit tomurcuğu. Gönlüne, "Gerçek Sevgili," kalbine güzel duygular hâkim edildiğinde, tüm yalancı sevdalara sırtını dönecek kadar irade kahramanı. Bir davanın muvaffak olabilmesi için lazım olan el. "Bir başlangıcın istikbali hakkında tahminde bulunmak isteyenler, o davaya kimin omuz verdiğine baksınlar. O yükün altında gençler varsa, o kervanın menziline ulaşacağından emin olsunlar." veciz ifadesinde kendini bulan basarı sırrı.

Elinizdeki kitap, günümüzde ihmal edilmiş ve problemler yumağı haline gelmiş gençliğe çıkış yollarını göstermeye çalışan mütevazi bir eser.
Gençlerin problemlerine rehber olması yönüyle bir başvuru kaynağı.

"Terbiye ile imdadına koşulacağı ana kadar GENÇ; yetiştiği çevre, heves ve zevkin pervanesi; ilim, basiret ve mantığın uzaklarında dolaşan bir deli ve kanlıdır. Onu, geçmişiyle bütünleştirip geleceğe hazırlayacak terbiye verildiği takdirde, millî duygu ve düşünceyi temsil eden bir delikanlı olur."
Stok Kodu
9789759105143
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
174
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat