Rüya Tabirleri Rüya, içinde yaşadığımız varlık alemine açılan pencerelerden, olmuş ve olacak olayların aynen veya bir kısım sembollerle görülmesinden ibarettir. İnsan zihni, değişik baskı ve şartlanmalardan uzak kaldığı ölçüde herbir rüya, ötelerden birer ışık, birer işâret gibi insanın önündeki karanlıkları aydınlatıp ona yol gösterebilir.

Rüyalarımız yapılan araştırmalara rağmen hâlâ sırrını korumakta. Rüyayı Batılı bilginler "gün içinde karşılaştığımız olayların bilinçaltında büründüğü hal" olarak tanımlıyor. Doğulu bilginler ise bu görüşe katılmakla beraber rüyayı daha çok bir "ilahî ve uyarıcı mesaj" olarak görmüş ve önemsemişler.

Özellikle İslamiyet'te Hz. Muhammed'e (sas) inen vahyin sadık rüya ile başlaması; Kur'an-ı Kerim'de geçen birçok ayette gerçekleşecek olaylar hakkında peygamberlere rüyalar aracılığı ile işaretler bildirilmesi, İslam ilim adamlarının rüyaya ayrıca önem vermelerini sağlamış.

Aynıyla ortaya çıkan rüyalar o kadar çoktur ki, eğer her şahıs gördüğü rüyalardan sadece tabiri çıkanları tespit edebilseydi, bundan ciltlerle kitaplar meydana gelirdi.

Önsözünü Hekimoğlu İsmail Bey'in yazdığı rüya tabirleri, A'dan Z'ye gördüğünüz her konudaki rüyayı yorumlamanıza yardım ederek, size subjektif bilgi kaynaklığı yapmayı amaçlıyor. Çalışmadaki her bir konu, rüya tabiri adına yapılmış ilmî çalışmalar incelenerek, "rüya tabir etme metodolojisi"ne uygun bir şekilde ele alınmış olduğundan, eser, bu özelliği ile öne çıkıyor.

Kitabın baş kısmında bulunan rüya hakkındaki genel bilgiler, rüya tabir ederken nelere dikkat etmek gerektiğini, hangi tür rüyaları nasıl yorumlamak lazım geldiğini, rüyalar ile amel edilip edilmeyeceğini ve benzeri konuları anlatıyor. Rüya Tabirleri, Yusuf Budak, 9789759105037, Gül Yurdu Yayınları
Stok Kodu
9789759105037
Boyut
170-240
Sayfa Sayısı
1248
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat