Kendimizi tanımak, içimizdeki fırtınaların sebeplerini anlamak, davranışlarımızın kaynağını keşfetmek, hayatın sırlarını bilmek ve kendi değerlerimizi öğrenmekle olur.
Elinizdeki bu kitap, bize bizi yüce kitabımız Kur'an'ın değerlendirmeleriyle anlatmakta, kendi kendimize cevabını bulamadığımız sorularımızın cevaplarını vermektedir.
Tarih ve günümüz toplumlarının davranış biçimlerini, olumlu ve olumsuz oluşunun kaynaklarını, insanın Allah katındaki değerini, kainatta kendisine biçilen görevleri bir çırpıda okuyacak, sonsuz mutluluk veya felaketlerin kaynağına inebileceksiniz.
İnsanın övülen yönleri, zaaf noktaları, sonsuzluk arzuları, sevgileri, cimrilikleri, cömertlikleri, bencil tarafları, nankörlükleri, feragat ve fedakarlıkları, korkuları, ümitleri ve üzüntüleri, ihsanları, ikramları ve daha birçok yönleriyle önümüzde olacak.
İnsanın yaratıcısıyla ilişkileri, insanlarla olan sosyal birliktelikleri, hakları, haksızlıkları, saadete ulaştıran yollar, bedbaht eden davranışlar, cennette kavuşacağı nimetler veya cehennemdeki göreceği cezalar, hep Kur'an ışığında gözlerimizin önüne serilecek ve kendimize çeki düzen vermemize yardımcı olacaktır. ...

Stok Kodu
9786055914035
Boyut
150-215
Sayfa Sayısı
317
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat