Asr ı Saadet'te yaşayan Hanım Saha biler in o günün şartlan içinde sergiledikleri ferdi ailevi ve sosyal yaşantı bu günün inançlı hanımları için kendi çizgilerini belirginleştirmede aradıkları çok şeyi bulabilecekleri bir örnek ve bir model hükmündedir.
Hanım Sahabiler namıyla yad ettiğimiz o yüce kadınlar bir yandan ailenin muallimesi ve kurucusu olarak taçlandı rılırken diğer yandan da sosyal hayatta aktif rol üstleniyorlardı.Elinizdeki kitapta Resûlullah'ın sal lallahu aleyhi ve sellem muhterem zevceleri kızları torunları teyzeleri halaları ve annesi hükmünde olanlarla beraber toplam yüz on yedi hanım sahabinin hayatlarından kesitler bulunmaktadır. Bu eserde onların hayatlarından bizlere uzanan ipler bulacak bu iplerle günümüz kadınının pek çok sıkıntı ve meselelerinin ortadan kalkacağına şahit olacaksınız.
Hanım Sahabiler'in güzide hayatlarına girdiğinizde oradan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Kendi ikliminizi onların iklimiyle özdeşleştirmeyi dileyeceksiniz. Onların ikliminde kalmak zaman olarak belki olanaksız ama. onların atmosferinden gelen esintilerle kendi hayatınızı süslemek pekala mümkün. .

Stok Kodu
9789759105136
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Standart
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat