Hakikat Penceresi mi? Hayal Perdesi mi? RüyaHakikat Penceresi mi? Hayal Perdesi mi?

%20
Rüya,M. Yusuf Güven
Rüya Rüya hakikatine, en temel kaynağımız olan Kurânın rüya tabiri ilminden bahsedip 6 adet rüyaya yer vermesi ve tabirlerini bildirmesi, hadislerde de geniş bir yer ayrılması göstermektedir ki rüya hadisesi hiç de küçümsenecek bir olay değildir.

Rüya denen bilgi kaynağını metoduna uygun çerçevede değerlendiren kişiler, hayatlarında önemli başarılara imza atmışlardır ve bundan sonra atmaları da mümkündür.

Artık elinizde mevcut olan bu eser sizi rüyalar dünyasında gezdirecek, hem size çok enteresan bilgiler verecek, hem de sizlere zevkli dakikalar yaşatacaktır.

Rüyalar, gözlerimizin içinde yaşadığımız aleme kapanmasıyla bizlere arz edilen ve gelecek adına bize mesajlar sunan tablolardan ibarettir. Bu tablolar bize bazen açık bir şekilde bazen de sembollerle arz edilir. Gözlerimiz kapalı, kulaklarımız da duymuyor olsa da bu sembolleri görürüz.

Rüyada görülen bir şey nasıl olur da çok farklı şekillerde tabir edilebilir? Rüya tabiri, bazı genel kanun ve kaidelere dair bir bilgiden ibarettir. Tabir, görülen rüyanın, bu kanun ve kaideler üzerine bina edilmesi ile gerçekleşir. Rüya, rüyaya en layık kaidelerin ortaya koyduğu ölçülerin gereğine göre tabir edilir. Bu ölçülerin kaynakları çeşitli ve rüyayı görenin durumu da göreceli olduğu için rüyada görülen semboller değişik manalara gelebilir. Bu kitapta, pek çok yerde gördüğünüz ve anlamakta zorluk çektiğiniz rüya tabirlerinin niçin bu kadar farklılıklar arz ettiğini göreceksiniz.

Elinizdeki eserde bunların yanı sıra rüyada gezen ve görenin kim olduğunu, rüya tabir etmek için gereken hususları, rüyalarla gerçekleşen bazı keşif ve icatları, istihâreyi, hayal ile rüyanın farkını, Rüya gerçeğine pek çok alimin yaklaşımını, rüya görmenin psikofizyolojisini, Kurân-ı Kerimde rüya gerçeğine nasıl bakıldığını, Kurânda en güzel rüya olarak anlatılan Hz. Yusufun (a.s.) rüyası ile beraber diğer rüyaları, Peygamber Efendimizin (s.a.s.) gördüğü ve tabir ettiği rüyaları, hadis-i şeriflerde anlatılan rüya gerçeğini ve tarihte görülmüş meşhur rüyalardan bazılarını bulacaksınız. Rüya, Hakikat Penceresi mi Hayal Perdesi mi, M Yusuf Güven, 9789759105044, Gül Yurdu Yayınları
Stok Kodu
9789759105044
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat