Din Öğretimi Özel Öğretim Yöntemleri Kavramlar

%20
Din Öğretimi Özel Öğretim Yöntemleri Kavramlar,Beyza Bilgin
Din Öğretimi Özel Öğretim Yöntemleri Kavramlar Din öğretimi, Peygamberin sağlığında tebliğ işi idi. Yani Peygamber aldığı vahiyleri bildirmekle görevli idi. Kuranıkerim oluştuktan sonra Peygamberden işitilenler ve görülenler nakledilmeye devam edildi. Zamanla din öğretimi kurumsallaşmaya başladı ve İslâm hukukçuları tarafından ilk yönetmelikler çıkarılmaya başlandı.

Türk toplumu, din öğretimi alanında çeşitli tecrübelerden geçmiştir. Hızla değişen topluma uyum sağlayacak programları geliştirip öğretmenleri yetiştirecek uygulamalara geçmek ve kusursuzca uygulamak kolay bir iş değildir. Din öğretimi özel yöntemleri, ilâhiyat fakültelerinde uygulanmaya 1983de başlanan çok genç bir disiplindir; ancak bilimleşme yolunda hızla ilerlemektedir.

Prof. Dr. Beyza Bilgin ve Prof. Dr. Mualla Selçukun yapmış olduğu bu çalışma din öğretimi üzerinde uzmanlaşmak isteyen herkes için önemli bir kaynak olacaktır. Din Öğretimi Özel Öğretim Yöntemleri Kavramlar, Gün Yayıncılık (Ankara), 9789757325178, Beyza Bilgin, Mualla Selçuk
Stok Kodu
9789757325178
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat