Karanlığı Işık Yapmak 1 Türkiyede dine ait konular her zaman canlılığını korumuş ve koruyacaktır. Günümüz insanı, dinî konuları merakla incelemenin yanında eleştirel bir bakış açısıyla da araştırmalar yapmaktadır. Böylece din ve dindarlık hızla gelişme göstermektedir.
Dinin yanlış anlaşılmasından ileri gelen olumsuzluklar sağlıklı bir din eğitimi ile giderilebilecektir. Burada görev, din eğitimi sahasında uğraş veren ilâhiyatçılara düşmektedir.

Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Beyza Bilgin, engin bilgi birikimini yansıttığı Yeni Asır gazetesindeki haftalık köşesinde İslâm dini ile ilgili konuların yanında, diğer dinlere ait konulara da değinmiştir. Yazar, iki cilt hâlinde yayımlanan bu eserinde Yeni Asır gazetesinde yazmış olduğu makaleleri bir arada okuyuculara sunmuştur. Böylece okuyucular, yazarın tüm makalelerini bir arada bulma şansına sahip olmuşlardır. Ayrıca bu önemli yazılar tüm Türkiyede ve yurt dışında okurlarla buluşabilmişti. Karanlığı Işık Yapmak 1, Beyza Bilgin, 9789757325291, Gün Yayıncılık Ankara
Stok Kodu
9789757325291
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
217
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat