Metal Kompleks Sentezlerinin Modern YöntemleriTemel Ligandlar ve Metodlar

%28
Metal Kompleks Sentezlerinin Modern Yöntemleri,Heyet - Kurul - Komisyo
Bu kitapta, anorganik ve organik ligandların önemli tipleri ve bunların sentetik koordinasyon kimyasındaki rolleri anlatılmıştır. Ligandların özelliklerine dayanarak koordinasyon bileşiklerinin sınflandırılması, koordinasyon bağları ve ayrı ayrı metal komplekslerinin yapıları hakkında bilgiler verilmektedir. Kompleks bileşiklerinin modern metodlarla elde edilmesinde maddenin direk karşılıklı etkileşiminden, yer değişme, templat, gaz fazı ve elektrokimyasal sentezleri hakkında örnekler gösterilmiştir. Kompleks olu-şumunda metallerin di- ve polidendat bağ yapmalarının sentetik yöneltilmesi ile "standart" ve "standart olmayan" koordinasyon yaparak uygun polihedral yapılar oluşturdukları açıklanmıştır.
Geniş literatür taraması ile oluşan bu kitap, bilimsel çalışmalar ve ders ki-tabı olarak faydalanılması bakımından çok değerli bir kaynaktır.
Kitap; kimyagerler, bilimsel çalışanlar, öğrenciler, yüksek lisans ve doktora çalışanları için büyük önem taşımaktadır. Bu eserin, biyoloji, jeoloji, ekoloji ve tıp alanında da kullanılacağını belirtmek isteriz.
(ÖNSÖZ'DEN)
Stok Kodu
9789756117385
Boyut
155-230
Sayfa Sayısı
384
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Adilhan Feyizoğlu, Ulvi Avcıata, Aylin Yıldız
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat