Bombacı Annika Bengzton; orta yaşlarda, işinde başarılı, evli ve iki çocuklu bir kadın. İsveç'te, orta büyüklükte bir gazetenin istihbarat şefi. Görevi çeşitli suçlarla ilgili olarak toplumu bilgilendirmek ve bu suç fiilinin içindeki gerçek özneyi bulmak. Bunun için de bir ekibi var. Bu ekibi en iyi şekilde yönetmek zorunda. Bu yüzden de bazen kocasını ve çocuklarını ihmal edebiliyor.
O gece, o tuhaf rüyayı gördüğü esnada telefon ısrarla çalmasaydı belki de kendini bu kadar kaptırdığı başka bir olay yaşamayacaktı. Gece saat 03:22 esnasında Yaz Olimpiyatları'nın yapılacağı Victoria Stadı'nda bir bomba patlamıştır. Bomba, Olimpiyatlara aylar kala sadece Olimpiyat kompleksini havaya uçurmakla kalmamış; aynı zamanda bir insanı da parçalara ayırmıştır. Stokholm halkının yüreğini ağzına getiren olayların yaratıcısı olan bombacı, Annika Bengtzon'ın o güne dek yazdığı en iyi hikaye olacaktı; ya da yazdığı son hikaye!
Bombacı, İsveç'te yayımlanan ve en çok satanlar listesinde neredeyse bir yıldan fazla bir süredir yerini kimseye kaptırmayan İsveç'in en başarılı romanı.
Liza Marklund'un kaleminin gücü, kurgusunun sağlamlığı ve sürükleyiciliği edebiyat dünyasında kendi bombasını da patlattı. Bombacı, Liza Marklund, 9789758621576, Güncel Yayıncılık
Stok Kodu
9789758621576
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
427
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-11
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat