Yedikçe Zayıfla Fransız beslenme dehası, Michel Mantignac, 1980'li yılların sonunda, düşük kalori hesaplarına dayanan diyetlerin geçersizliğini kanıtladığında, tıp çevrelerinde yer yerinden oynadı.
Michel Montignac, şişmanlığın yanlış beslenme alışkanlıklarından kaynaklandığını, zayıflamak için önemli olanın ya da çok yemek değil, hangi yiyecekle hangisinin yendiğini, beslenme alışkanlıklarını değiştiren bir insanın, aynı derecede yiyerek kolaylıkla ve sağlıklı bir biçimde zayıflayacağını ortaya koyuyordu. Bu, düşük kalori anlayışına dayanan diyetlerin bir gecede geçersiz kalması anlamına geliyordu.
Bugün düşük kalori diyetlerine kimse itibar etmiyor. Esasını Montignac konseptinin oluşturduğu diyetler ve sağlıklı yaşama ilişkin uygulamalar, Batı dünyasında yüzlerce klinik ve hastanede kullanıyor, doktorlar tarafından öneriliyor.
Michel Mantignac son kitabında, yöntemini bütün ayrıntılarıyla anlatıyor; kötü beslenmenin etkilerini, yorgunluk ve kalp damar hastalıklarıyla beslenme arasındaki ilişkileri vurguluyor.
Kitap, Montignac konseptinin Türkiye'deki önemli bir halkası. İstanbul'da artık Montignac diyet ürünlerinin satıldığı, yöntemin uzmanlarca anlatıldığı ve yönteme uygun diyet mönülerinin hazırladığı bir merkez var. Yedikçe Zayıfla, Michel Montignac, 9789758020232, Güncel Yayıncılık, İdil Akbıyık
Stok Kodu
9789758020232
Boyut
136-195
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1997-12
Çeviren
İdil Akbıyık
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat