Hayırsever Terrorıst "Amerika Birleşik Devletleri Hazinesi'nin "TERRORIST"; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kefilim" dediği adam: Şeyh Yasin El Kadı!..

ABD, 13 Ekim 2001 tarihinde, adını 39 kişi ve kuruluşlarla birlikte SDGT (Specially Designated Global Terrorist) "Özel Olarak Belirlenmiş Teröristler" arasında yazdı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, El Kaide'yle bağlantısı nedeniyle 17 Ekim 2001 tarihinde malvarlığını dondurma kararı aldı.

Buna dayanarak Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu da 22 Aralık 2001 tarihinde aldığı kararla Türkiye'deki malvarlığını dondurdu.

Başbakan Erdoğan ise bizzat tanıdığı Şeyh Yasin El Kadı'ya "kefil" olduğunu söyledi.

Hakkındaki kara para soruşturması, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın "müdahalesi" ve Savcılığın "hayırsever" gerekçesiyle takipsizlikle sonuçlandı.

Başbakan ise, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkındaki yolsuzluk iddiaları sırasında gösterdiği koruyucu tavrını, El Kadı'nın ortağı ve kendisine "veri danışmanlığı" yapan Cüneyd Zapsu için de gösterdi.

El Kadı'yı koruma isteğinin en önemli göstergesi, malvarlığını donduran Bakanlar Kurulu Kararı'ndan isminin çıkarılmasına yönelik mahkemeye gönderilecek Başbakanlığın temyiz dilekçesini bir yazı ile geri çektirmesi oldu.

Uğur Mumcu, Tarikat-Ticaret-Siyaset üçgeninin nasıl çalıştığını anlatmıştı.

El Kadı Dosyası ise Tarikat-Ticaret-Hükümet üçgeninin nasıl çalıştığını gösteriyor. Hayırsever Terrorıst, Nedim Şener, 9789756117613, Güncel Yayıncılık
Stok Kodu
9789756117613
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
368
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat