Uydurma Yemekler Daha önce Bodrum'da Yeniden ve Ege Kokan Öyküler isimli kitaplarından tanıdığımız ve uzun yıllardır Bodrum'da büyük şehirlerin kirleticiliğinden uzak, daha seçici ve sağlıklı bir halayt yaşamaya çalışan O.Gönenç, yalnız yaşamanın sonucu, yılların verdiği deneyimle oluşan ve dostlarıyla paylaştığı ortamlarda sofraya konulan ilginç yemeklerin bir listesini sunuyor bu kitapta.

Bu kitaptaki tarifler adı üstünde, kolay ve uydurma. Malzeme listeleriyle çarşı-pazar, market-manav dolaşılmadan, aktarların kapıları aşındırmadan mutfaklardaki, çoğu zaman artık olarak değerlendirilecek ve ne yapılacağı bilinmeyen malzemelerle kolayca yapıllabilecek türden... Üstelik bu kitaptaki her yemeğin bir öyküsü ve bu öykülerde de bir edebiyatçının akıcı dili, yalın üslubu var.

Yamak yapmayı seven herkesin kendi tariflerini ekleyebileceği ya da yazarın tariflerini geliştirebileceği bir not defteri olarak da tasarlanan bu kitap, yemek yapmanın pratikliğini öğrenmek isteyenlere önerilir... Öyküleriyle, Uydurma Yemekler, Oral Gönenç, 9789756117125, Güncel Yayıncılık
Stok Kodu
9789756117125
Boyut
200-140
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-07
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat