İsmail Bülbül, 1963 yılında Kayseri-Develi ilçesinin Gazi kasabasında dünyaya geldi. İlk Kuran ve Tasavvuf eğitimine büyük Babası H.AIi Hocadan aldı. İlkokulu doğduğu Gazi kasabasında bitirdi. Develi imam Hatip lisesine devam ederken, aile birleşimi dolayısı ile 1979´da eğitimini keserek Almanya´ya gitti. Almanya´da iki yıllık yüksek halk okulunu bitirdi. 11 yıl bir özel firmada sendikacı (GHK)olarak görev yaptı. 1992 yılında Almanya´da kendi iş yerini kurdu. Başta alım satım olmak üzere çeşitli işlerle uğraştı. Paralel olarak reik Eve tasavvuf eğitimini aksatmadı. 11 yıllık reiki eğitimini tamamladı ve şimdi Reiki Master-Öğretmen unvanını aldı. Kendisi halen Almanya´da ikamet etmektedir ...

İsmail Bülbül, aldığı Reiki ve tasavvuf eğitiminin tesiri ile birlik, hasret, beraberlik ve sevgi üstüne yazdığı şiirleri çok ilgi uyandırdı. Onun şiirlerinde tasavvufi söylemler, büyük bir yer tutar. Mevlana ve Yunus´un tesirinde yazdığı bu nefis şiirleri okuyunca, İslam'ın mistik penceresinden huzurlu bir yolculuk yapıyorsunuz.

Gurbetçi şairimiz İsmail Bülbül´ün, edebiyatımızda iz bırakacağına inanıyorum. Ona sahip çıkın ve imzalı bir kitabını alın. Onu, bu edebiyat dünyasında yalnız bırakmayın. Onun sevgi ve kardeşlik dolu yüreğinde yerinizi alın.

Ali GÜNDÜZ
Anayurt Gazetesi yazarı
Stok Kodu
1003292100019
Boyut
135-195
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008-6
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat