Çöküş ve Doğuş Atatürk DevrimiOsmanlı İmparatorluğu'ndan Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ne

%20
Çöküş ve Doğuş Atatürk Devrimi,Fethi Karaduman
Çöküş ve Doğuş Atatürk Devrimi "... Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşundan çöküşüne uzanan evreyi, Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı zorunlu kılan durumlarla, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu her alanı tanıtan değinmeleriyle bir kez daha bilgilerimize katmıştır. Özellikle öğrenciler ve gençler için gerçekten çok yararlı bir kaynak hazırlamıştır...
... Cumhuriyet başlı başına bir kazançtır ve 30 Ağustos Başkomutan Meydan Savaşı'ndaki utkunun ürünüdür. Demokrasinin yaşama geçişi, yönetimdeki adı olarak nitelenmiş en büyük Türk Devrimi'dir. Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olarak Atatürk'ümüzün 10. yıl söylevinde nitelediği bu görkemli yapı, kimsesizlerin kimsesidir, erdemdir. Sonsuza değin bağımsız yaşatılması hepimizin yurttaşlık görevidir. Bu görevi gereğiyle yerine getirmek yükümlülüğünün onurunu Fethi Karaduman'ın yapıtıyla bir kez daha benimseyecek, tadına varacağız..."
- Yekta Güngör Özden
"... Özellikle de Atatürk'ü öldürmeye yeminli dış ve iç Atatürk düşmanlarının televizyon kanallarından, gazetelerden, dergilerden, radyolardan kustuğu Atatürk düşmanlığı propagandasının hedefi olan gençler bu kitabı okumalı. Atatürk'ün sözlerini, düşüncelerini kendi ağzından duymalı. Emperyalizmin şeytanını onun sağladığı ışıkla görmeli. "Bağımsızlığına ve Cumhuriyetine göz koyacak düşmanlar"ı tanımalı. Atatürk Devrimi, "Yeniden başarız," diye bitiyor. Okuyalım ve yeniden başlayalım..."
- Prof.Dr Ayhan Sezer
"... Bu eser, sefaletin ve cehaletin oluşturduğu karanlıklara bir ışık olacaktır. Tam bağımsızlığımızın ve Ulusalk Egemenliğimizin kısaca kimliğimizin, yakın tarihimizin başucu kitabıdır..."
- Halil İbrahim Şahin / Atatürkçü Düşünce Derneği Önceki Genel Başkanı Çöküş ve Doğuş Atatürk Devrimi, Osmanlı İmparatorluğu'ndan Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ne, Günizi Yayıncılık, 9789758731619, Fethi Karaduman
Stok Kodu
9789758731619
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
832
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat