"... Karaduman'ın bu kitabı mutlaka okunmalı ve gençlere okutulmalı. Üzerinde tartışılmalı. Kitap, bugün yaşadıklarımızı anlamak, değerlendirmek, olanları gerçek çerçevelerinde görebilmek için iyi bir kaynak. Sabancı üniversitesinin neden bazı etkinliklere sponsor olduğunu, Alman Vakıflarının neden Bilkent üniversitesinde Türk Anayasasının değiştirilmesi yasak olan maddelerim tartışmaya açtığım, toplantılarda "yeni anayasa yapıldığında değiştirilemez madde olamaz" söyleminin zihinlere neden yerleştirilmek istendiğini anlayabilmek için, Karaduman'ın yeni kitabını dikkatle okumak gerekiyor."
Prof. Dr. Ayhan Sezer
"... Fethi Karaduman'ın "KANDA YÜRÜYENLER, Soykırım, Yayılmacılık, Sömürgecilik ve Küreselleşme" başlığı altında yazdıklarını okuyunca ünlü İtalyan filozofu Gramsci'nin bir sözünü anımsadım. "İnsanları kafalarından yakalayacaksınız" diyor ve ekliyor: "kolu, bacağı, gövdesi nasıl olsa ardından gelecektir".
Ahmet Taner Kışlalı, Batı'nın iyi ve kötü olmak üzere iki yüzünün bulunduğunu sık sık anımsatırdı. Günümüzde Batı, içine düştüğü bunalım koşullarında, iyi yüzünü büsbütün kaybetmiş, kötü yüzünün esiri olmuş bulunuyor. Böyle bir dönemde, Karaduman'ın geniş bir araştırmaya dayanan ve yoğun bir kaynak tarama çabasının ürünü olan çalışması, Batı kaynaklı kafaları işgal etme stratejine indirilmiş isabetli bir darbe oluşturmaktadır."
Prof. Dr. Alpaslan Işıklı
Stok Kodu
9789758731978
Boyut
130-210
Sayfa Sayısı
436
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat