Şeriat PazarıTarikat, Siyaset, Ticaret 3

%20
Şeriat Pazarı,Hikmet Çetinkaya
Bu kitap; Tarikat/Siyaset/Ticaret alt başlığıyla yayımladığımız, "Türkiye´nin Şeytan Üçgeni" ve "Kuzu Postunda Kurt"tan sonra, üçlemenin üçüncü ve son kitabıdır.
...
"Biz bugünlere 24 saatte gelmedik" diyor Hikmet Çetinkaya.
Evet 24 saatte gelmedik. Biz Suudi Prens Muhammed Faisal Al Suud´a fahri doktora verilmesine sessiz kalarak, Başbakanlık´ta tarikat Şeyhleri ve şıhlar için düzenlenen iftar´ı görmezlikten gelerek, İmamhatiplerin ´Arka Bahçe´ ilan edilmesini, ´Kanlı mı Kansız mı'´yı, ´Kayıp Trilyon Davası ve Mercümek´i, ´Yimpaş´ı, ´Minareyi, Miğfer´i, Süngü´yü ve daha da önemlisi 13-14 yaşındaki İmamhatipli çocuklara belletilen: "ben Muhammed Mustafa ümmetindenim. Türkiye dinsiz, Laik bir devlet haline gelmiştir. Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, Türkiye´yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan şeriat devletinin kurulması için devlet idaresinde söz sahibi olacak mevkilere gelmek için çalışacağıma, dinim, allahım ve bütün mukeddesatım üzerine yemin ederim". andını dikkate almama gafletini de için alan bir süreci yaşayarak bugünlere geldik...
Elinizdeki kitap, Tarikat/Siyaset/Ticaret üçgeninde kurulan ´şeriat pazarı´nın dününden hareketle, oluşum ve gelişim sürecini anlatmaktadır.
Stok Kodu
9789758731855
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-2
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat