Batman'dan Beykoz'aHizbullah'ın Kanlı Yolculuğu

%20
Hizbullah´ın Kanlı Yolculuğu,Mehmet Faraç
Hizbullah'ın Kanlı Yolculuğu Güneydoğu kaynaklı sosyal-siyasal araştırmalarıyla tanınan Mehmet Faraç, Türkiye'de ilk Hizbullah araştırması olan "Kod Adı Hizbullah"ı Faik Bulut'la birlikte yazdı.

Faraç, örgütü anlattığı bu ikinci kitapta, Hizbullah'ın "Hicret" aşamasını ve büyük kentlerdeki planlarını gözler önüne seriyor, Gaffar Okkan suikastinin perde arkasını sorguluyor. Yazar, Batman'dan, Hüseyin Velioğlu'nun öldürüldüğü Beykoz operasyonuna kadar uzanan kanlı yolculukta, 20 bin kişilik vurucu güce ulaşan örgütün cami yapılanmalarını, istihbarat örgütlerinin bile akıl edemeyeceği stratejilerini, İran bağlantılarını, kamyonlar dolusu silah bulunan cephaneliklerini, işkence evlerini ve gözünü kırpmadan onlarca insanı katleden militanların ibret verici öykülerini resmi belgelerden aktarıyor.
(Arka Kapak)

Elinizdeki kitap, Faik Bulut'la birlikte kaleme aldığımız ve Türkiye'deki ilk Hizbullah araştırması olan "Kod Adı: Hizbullah, Türkiye Hizullahı'nın anatomisi" adlı kitabın ikinci cildi de sayılabilir.
(Mehmet Faraç) Batman'dan Beykoz'a, Hizbullah'ın Kanlı Yolculuğu, Günizi Yayıncılık, 9799759762956, Mehmet Faraç
Stok Kodu
9799759762956
Boyut
135-210
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat