Mete Kızık, 68 kuşağının eylemlerini, "Küresel İsyan"ı anlatıyor bu kitabında. '68 gençlik hareketinin tarihsel süreç içindeki yeri nedir'" sorusuna yanıt arıyor. Özellikle her yaştan insanın okuması gereken bu kitap, okuru tarihin derinliklerine indiriyor.
Fransa'da başlayan tüm Avrupa ülkelerini ve Türkiye'yi yakından ilgilendiren yakın tarihimize "68 kuşağı" olarak geçen bir öyküyü, belgelere dayandırarak akıcı bir dille anlatıyor Mete Kızık.
78 kuşağının bir insanıdır Mete Kızık... 1980 askeri darbesinden sonra Avusturya'ya giden 23 yıl Avrupa'da yaşayan Kızık'ın "68 Küresel İsyan"ı okunası bir kitap...
Hikmet Çetinkaya

68 olayları dünyada önemli gelişmelere ve sonuçlara yol açtı.
Milyonlarca genç, çalışan, memur, işçi, aydın bir başka dünya kurmak için sömürü düzenine bayrak açtı...
Mete Kızık, 68 kuşağından olmasa da savaşsız, sömürüsüz bir düzenin savunucusu olarak Avrupa´daki 23 yıllık yaşantısında 68 olaylarını inceledi, irdeledi ve bugün Avrupa toplumundaki izdüşümünü, yaptığı bu önemli çalışmayla yansıttı.
Bugün de Avrupa´nın bir çok kentlerinde "anti küresel, anti kapitalist" etkinliklere katılan Mete Kızık´ın bu kitabı, Türkiye´de özellikle gençlik kesimine ışık tutacak nitelikte. Kendisini bu çalışmadan ötürü kutluyorum.
Serdar Kızık
Stok Kodu
9789758731923
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
220
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat