İnsanın Geçtiği Üç AşamaDünya, Berzah, Ahiret

%30
İnsanın Geçtiği Üç Aşama,Naci B. Dayil Es-sultan
Dünya, Berzah ve Ahiret Hayatı

"SİZİ TOPRAKTAN YARATTIK,
YİNE ÖLÜMÜNÜZDEN SONRA ONA DÖNDÜRECEĞİZ.
HEM DE ONDAN SİZİ BİR KERE DAHA ÇIKARACAĞIZ."(Ta-Ha, 55)

Bu ayette belirtildiği gibi ?insan"ın önünde üç aşama vardır: Dünya hayatı (Sizi topraktan yarattık), Kabir/berzah hayatı (ona döndüreceğiz) ve Ahiret hayatı (ondan sizi bir kere daha çıkaracağız).
Bu üç aşamada da ölçülü davranmamız gerekir. Zira terazinin dünya kefesi ahiret kefesinden ağır basar da gayelerle, sevgi-buğz, sevinç-sürur, rıza-öfke dünya için olursa o zaman sorun büyük olur. Ahiret hassasiyetimiz azsa, hayatımızı ve ilişkilerimizi etkilemiyorsa, işte burada hayatımızı, hayatımızda sergilediğimiz güven, istikrar ve mutluluğumuzu olumsuz etkileyen arıza ortaya çıkar.
*Bu eser; Allah'a yaklaştıran ibadet, taat ve salih amelleri anlatarak müminlere; ahirette kazananlardan olabilmeleri için hemen tevbe edip günahtan/masiyetten elçekmeleri için hatalılara ve günahkârlara; bu dünyanın bir son olmadığını, kabir hayatının/berzahın ve kıyametin hak olduğunu, ahirette kurtuluşun tüm Peygamberlere ittiba etmek ve Müslüman olmakla mümkün olduğunu belirterek gayr-ı müslimlere hitap etmektedir.
Stok Kodu
9786055387969
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
320
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Şamua
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat