Başka hiçbir kaynakta bir arada bulamayacağınız tanımlamalar, tasvirler...
Nev-i şahsına münhasır yorumlar..
Ve daha neler neler...
Hepsi bu araştırmada!
Dünyanın en coşkulu, en ağız dolusu, ama en güzel küfür eden adamı.
Hıncal Uluç
Engin Ardıç bizim çarşının nadir mizah ustalarından biridir; çoğu zaman tadına doyulmaz yemekler pişirir de, zaman zaman küfür salçasını fazla kaçırdığı olur.
Hakkı Devrim
Engin Ardıç'ın TV yorumlarını da acayip keyifle izlerdim. Çoğu kişiye sempatik gelmeyen, hatta bel altına doğru ilerleyen bir üslubu olsa da Ardıç; Türkçe'yi acayip çekip çeviren kıvrak bir metin ile ekrana gelirdi ve bu izleyiciyi alıp götürürdü.
Sina Koloğlu
Türkiye'de “köşe yazarı“ sıfatının çeperlerini layıkıyla doldurabilecek birkaç kişiden biridir. Okuduğunu anlayan, yazdığını okutabilen, meramını kolaylıkla izah edebilen takımındandır, yani nadirattandır. Kendisi için yazıyor olması, yazılarına ve nüktelerine samimiyet ve sahicilik vermektedir. Böyle adamların sadece köşe yazarlığı ile uğraşması kaybımızdır. İlerde matbuat tarihinin köşe taşlarından ve çığır açıcılarından biri olarak yadedilmeyi şimdiden haketmiştir. Uzun ömürler dilerim; okumazsam rahat edemem.
Ahmet Turan Alkan
Ahmet Hakan... Bekir Coşkun... Bülent Arınç... Cem Yılmaz... Cüneyd Zapsu... Ertuğrul Özkök... Ferhan Şensoy... George W. Bush... Hakkı Devrim... Hıncal Uluç... Haşmet Babaoğlu... Hillary Clinton... İlhan Selçuk... Kemal Sunal... Mahmud Ahmedinejad... Murathan Mungan... Nazım Hikmet... Nil Karaibrahimgil... Orhan Pamuk... Paris Hilton... Petek Dinçöz... Serdar Turgut... Tuna Kiremitçi... Yılmaz Erdoğan... Zülfü Livaneli...
Ankara... Babıali... Bağdat caddesi... Başbakan'ın devekuşu politikası... Bürokrasi... Büyük tuvalet... CHP... Cumhuriyet Gazetesi... Çanakkale Savaşı... Eşcinsel... Fenerbahçe... Gazetecilik... Hürriyet Gazetesi... İnternet gazeteciliği... Kasaba politikacılığı... Kavgam... Magazinci... New age... Nutuk... Rock... Şu Çılgın Türkler... Türk birası... Ulusalcı...
(Tanırım Yazısından)
Stok Kodu
9789944077521
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
104
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat