A Resource For Reading And Words Okuma parçalarını anlama ve bunlarla ilgili soruları doğru olarak yanıtlayabilme YDS, KPDS, ÜDS, ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanan adayların karşısına çıkan ciddi bir sorundur. Okuma parçaları, bu sınavların önemli bir bölümünü oluşturduğu için gerekli başarıyı sağlayabilmek yoğun bir çalışmayı ve yeterli sözcük bilgisine sahip olmayı gerektirir.

A Resource for READING & WORDS, bu amaçla, sınava girecek adayların okuduğunu anlama becerisini geliştirirken, aynı zamanda sözcük bilgisini de arttırmayı hedeflemektedir. Bundan dolayı, sınavlara uygun çoktan seçmeli sorulardan oluşan kısa ve çeşitli konuları kapsayan okuma parçaları, orta ve ileri düzey İngilizce bilgisine sahip adaylara yönelik olarak seçilmiştir. Ayrıca, her bir okuma parçasında geçen bilinmediği düşünülen veya eş anlamlısının öğretilmesi hedeflenen sözcüklere kısa ve anlaşılır İngilizce tanımlar verilmiştir. Bu sözcüklerin öğrenilmesini kolaylaştırmak ve pekiştirmek için, İngilizce dergi, gazete, makale ve roman gibi çeşitli kaynaklardan yararlanarak orijinal cümlelerden oluşan alıştırmalar hazırlanmıştır.

110 okuma parçası, 330 okuduğunu anlama sorusu, tanımları verilmiş 1100 sözcük ve 550 sözcük alıştırması ile A Resource for READING & WORDS kitabı tüm İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlanmada vazgeçilmez bir kaynak olacaktır. A Resource For Reading And Words, Abdurrahman Kilimci Songül Kilimci, 9789758506118, Hacettepe Taş Kitapçılık, S Kilimci A Kilimci
Stok Kodu
9789758506118
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
252
Basım Yeri
Ankara
Çeviren
S. Kilimci A. Kilimci
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat