The Teachıng Of Language Skills Dil becerileri öğretimi kitabı yabancı dil öğretiminde neyin, nerede, ne zaman nasıl ve kimlere öğretileceğini tartışmaktadır. Dinlediğini anlama, konuşma , okuma ve yazma becerilerinden oluşan dört ana becerilerinin yanı sana kelime, dilbilgisi, çeviri ve telaffuz gibi önemli dil unsurlarının da öğretimini içeren bu kitap yabancı dil öğretmenleri için sınıf içinde uygulayabilecekleri örnek ders planları ile desteklenmektedir.

Kitabın ilk bölümü ülkemizdeki ilk, orta ve yüksek öğretimindeki mevcut kalabalık sınıflarda karşılaşılan bazı önemli sorunları ele almakta ve bunlara çözüm önerileri getirmektedir. Ayrıca bu bölüm böyle kalabalık sınıf ortamında iyi yabancı dil öğretmeni nasıl olur, sorusunu irdelemekte ve konu ile ilgili alan bilgisinden, değerlendirme aşamasına kadar uzanan geniş yelpazede aktif ve etkin bir yabancı dil öğretmenin özelliklerini tek, tek sıralamaktadır.diğer önemli husus olarak da sınıf içi iyi öğrenci davranışlarını sunmaktadır.

İkinci bölüm ise yabancı dil öğretiminde bilinen yöntem ve yaklaşımları sınıf içi kullanımı açısından incelemektedir.Bu yöntem veya yaklaşımların sınıf içinde uygulanabilirliği madde,madde verilmektedir.

Kitabın üçüncü bölümü yabancı dil öğretiminin vazgeçilmez unsuru olan ders planını irdelemekte yıllık ünite ve ders planına ait özellikler açıklanmakta ve örnek bir ders planı taslağı sunulmaktadır.

Kitabın diğer bölümleri ise sırasıyla kelime,dil bilgisi, okuma, dinleme, yazma, çeviri ve telaffuz öğretimi ile ilgili sınıf içi öğretimi konusunda uygulama aşamasındaki önerileri içermektedir.

Dil becerileri adlı bu kitap ülkemizdeki Devlet ve Özel Üniversitelerin Eğitim Fakültelerine bağlı Yabancılar Eğitimi Bölümü, İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı' nda okutulan Yöntem Bilim, Dil Becerileri Öğretimi ve Uygulama ( staj ) Derslerine uygun olarak hazırlanmış olup, aynı zamanda ilk, orta, ve yüksek öğretimde görevli olan yabancı dil öğretmenlerine de bir rehber olma özelliği taşımaktadır. The Teachıng Of Language Skills, Arif Sarıçam, 9789758506170, Hacettepe Taş Kitapçılık
Stok Kodu
9789758506170
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
161
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2001-12
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat