Prepare For Toefl TOEFL'a hazırlık bilgileri
5 tam TOEFL sınavı
Özenle hazırlanmış sorular
Gerçek bilgiyi ölçecek çeldiriciler
Özenli yapı ve sözcük seçimi
Uygun okuma parçaları
Bütün önemli dilbilgisi konularını kapsayan soru dağılımı
Türk öğrencilerin özel zorluklarını çözecek yaklaşım
Yararlı ek bilgiler
Açıklamalı anahtar
Özenle hazırlanmış, Türk öğrencilerin dil sorunlarına yönelik dinlediğini anlama soruları
Özenle doldurulmuş CD
TOEFL (Testing of English as a Foreing Language), anadili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmeyi amaçlayan ve dünyada en yaygın şekilde uygulanan bir sınavdır. Sınav, New Jersey, Princeton'da bulunan the Educational Testing Service (ETS) tarafından hazırlanmaktadır. ABD'de 2500 civarında yüksekokul ve üniversite yabancı öğrencilerden TOEFL'a girmesini istemektedir. Diğer ülkelerde de değişik nedenlerle pek çok kişinin TOEFL'a girmesi gerekmektedir. TOEFL,çoktan seçmeli soruların yer aldığı 3 temel bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm olan Listening Comprehension, dinleme becerisini, ikinci bölüm olan Structure and Written Expression dilbilgisini, üçüncü bölüm olan Vocabulary and Reading Comprehension da okuma becerisini ölçmeye yöneliktir. Kimi dönemlerde sınava eklenen bir dördüncü bölümde de bir kompozisyon sorusu bulunmaktadır. Piyasada bulunan onlarca TOEFL hazırlık kitabı bu konuda oldukça yararlı bilgiler ve alıştırmalar içermektedir. Ne var ki bunlar TOEFL'ın zorunlu olarak içermek durumunda olduğu sakıncaları göz önünde bulundurmamaktadırlar. Türk öğrencilerine özel olarak yardımcı olabilecek bir yaklaşımları da yoktur. PREPARE FOR THE TOEFL uzun bir hazırlık dönemi sonunda hazırlandı. Yüzlerce TOEFL sınav örneği incelendi, sorular teker teker ele alınıp soru öğeleri belirlendi. Her bölümde hangi öğelerin hangi sıklıkta sorularda yeraldığı saptandı. TOEFL sınavlarında çıkabilecek türden yüzlerce metin hem metinsel hem de sözcüksel özellikleriyle incelendi.Oluşturulan kapsamlı bir soru bankasından, yaygın öğeleri mutlaka kapsayan 5 TOEFL hazırlık sınavı hazırlandı. PREPARE FOR THE TOEFL' da sunulan 5 TOEFL hazırlık sınavı, sizi TOEFL' a en iyi şekilde hazırlamak üzere düzenlenmiştir. Kitap size şu olanakları sağlamaktadır.

PREPARE FOR THE TOEFL' da sunulan 5 TOEFL hazırlık sınavı, sizi TOEFL' a en iyi şekilde hazırlamak üzere düzenlenmiştir. Kitap size şu olanakları sağlamaktadır.

TOEFL sınav sorularını tanımanızı sağlamaktadır.
Beş TOEFL sınavı uygulaması yapmanızı sağlamaktadır.
Verdiğiniz yanıtları neden doğru ya da neden yanlış olduğunu kapsamlı bir şekilde açıklamaktadır.
TOEFL sorularında ne tür "aldatmaca"ların yapıldığı açıklanmaktadır.
TOEFL'ın her bölümü için yapmanız gerekenler ve nelere dikkat etmeniz gerektiği belirtilmektedir.
Soruları yanıtlarken izleyebileceğiniz ip uçları belirtilmektedir.
Bilinmesi gereken kimi önemli öğeler Appendix bölümünde sunulmaktadır.
PREPARE FOR THE TOEFL, yanıtlar bölümünde geniş açıklamalara yer vermekte ve bir dilbilgisi tekrarı yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu bölümde ayrıca soruları yanıtlarken nasıl bir tutum sergilemeniz gerektiği de örneklenmektedir. Prepare For Toefl, Ayhan Sezer, 9789757731252, Hacettepe Taş Kitapçılık
Stok Kodu
9789757731252
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
396
Basım Yeri
Ankara
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat