English Succes English Success, İlköğretim 6 - 7 ve 8. sınıfların müfredatına göre tasarlanmıştır. Kitaptaki konular, şu anda ülkemizde okutulan tüm 6-7-8. sınıflar İngilizce kitaplarının konuları taranarak, her sınıfın seviyesine uygun bir biçimde hazırlanmıştır. Sorulardaki kelimeler, ders kitaplarına uygun bir kelime bilgisi kullanılarak, öğrencinin sıkılmasını ve sıkıntı çekmesini önlemek amacıyla itinalı bir şekilde verilmeye çalışılmıştır. Bu nedenle English Success, derslerde takip edilebilecek, öğretmenlere konularla ilgili uygun seviyede ve tekdüzelikten uzak alıştırmalar yaptırma imkanı sunabilecek ve öğrencilere ilave soru çözme olanağı verebilecek türde bir kitaptır.

English Success' de konular 6. sınıfın müfredatıyla başlamakta ve 8. sınıfın konularıyla son bulmaktadır. Ayrıca ikinci bölümünde birçok dilbilgisi yapısına uygun Okuma Parçaları bulunmaktadır. Bu metinler "Reading Comprehension / Okuma - Okuduğunu anlama" ve "True-False / Doğru-Yanlış" alıştırmalarını kapsamaktadır. Kitabın son bölümünde yine her sınıf için ayrı ayrı hazırlanmış Çoktan Seçmeli Testler bulunmaktadır.

English Success'in Ek bölümünde Düzensiz fiiller Türkçe karşılıklarıyla verilmiştir. Ayrıca ülkeler ve milliyetler de ikinci ekte yer almaktadır.

English Success'de yazılmış tüm soruların cevapları verilmeye çalışılmıştır. Cevaplar konu başlığı yazılarak ve konudaki alıştırma numarasıyla birlikte kolayca bulunabilecek bir şekilde hazırlanmıştır. Ancak bu soruların bazıları "Productive" olduğu için, farklı verilebilecek yanıtlar göz önünde bulundurularak, bazı yanıtlara "Student's own answer" yazılmıştır ancak yine de bu soruların derslerde farklı yanıtlarıyla birlikte cevaplanmasında veya kendi kendine çalışan öğrenciler için bilen bir kişiye gösterilmesinde fayda olacaktır. Ayrıca yine farklı cevaplar yazılabilecek soruların yanıtları sadece bir tane yazılmıştır. Alternatiflerin hepsi yazılmamıştır.

English Success' deki konu dizilimi, uygun örnekleri ve çok çeşitli soru tipleri titizlikle hazırlanmıştır. Kitabın tüm kullananlara faydalı, öğretmenlere yardımcı olması dileğiyle. English Succes, Daniş Soylu, 9789758506347, Hacettepe Taş Kitapçılık
Stok Kodu
9789758506347
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
340
Basım Yeri
Ankara
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat