Konuların anlatımının Türkçe verilmesinin nedeni, yabancı dile yeterince hakim olamayan kişilerin öğrenme aşamasında konuları daha iyi anlamalarını sağlamaktır.

Zamanlar, Dolaylı Anlatım, Koşul Tümceleri, Belirteç Tümceleri vb. gibi konuların ayrıntılarına inilmeye çalışılmıştır. Bu yöntemle daha çok bilgi verilmesi düşünülmüştür.

"Clause for Translation" bölümüyle çeviri için kaynak sağlanması amaçlanmıştır.

Etkin öğretim yöntemi olduğu düşüncesi ile önemli güçlüklerin başında gelen ilgeç(Proposition) ler resimlerle ve örnek tümcelerle verilmiştir.

Yaygın kullanılan, iki veya daha çok sözcüklü fiillerin (Phrashal Verbs) kapsamlı listesinin verilmesiyle önemli bir eksiklik tamamlanmıştır.

Yanlış kullanılan sözcükler ve yaygın kullanılan sıfatların geniş listesi verilmiştir.

Çeşitli sınavlarda ve değişik yerlere iş başvurularında gerekli olacak, farklı konularda ingilizce olarak verilen kompozisyonlarda okurlara yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

ÖSS Dil Sınavı için hem ayrıntılı bilgi hem de alıştırma eklenmiştir.

KPDS, TUS, ÜDS ve İngilizce Yeterlilik Sınavları, gibi pek çok sınavda sorun oluşturan, sözcüklerin beraberinde kullanıldığı ilgeçler (Prepositions used with words) geniş bir liste halinde verilmiştir. Bu şekilde öğrenilen sözcüğün doğru kullanılması amaçlanmıştır.

İngilizceyi yabancı dil olarak öğretenlere de yararlı bir başvuru kaynağı olması düşünülmüştür.

Kullanımları sorun yaratan infinitive (54 kullanımı) ve Present Participle (42 kullanımı) ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Anlatılan her konuyla ilgili verilen alıştırmalarda öğrenilenlerin pekiştirilmesi hedeflenmektedir. 5700 alıştırmanın yanıtları da verilmiştir.
Stok Kodu
9789758506491
Boyut
190-270
Sayfa Sayısı
319
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat