Eğitim Teknolojisi Açısından Kültürlerarası Eğitim

%14
Eğitim Teknolojisi Açısından Kültürlerarası Eğitim,Hasan Coşkun
Eğitim Teknolojisi Açısından Kültürlerarası Eğitim Bu kitap Türkiye'de konusunda yazılmış ilk ve tek eserdir. Eser küreselleşme tartışmalarının eleştirel yaklaşımıyla kaleme alınmıştır.

Birinci bölümde kültürlerarası eğitim kurumsal açıdan ele alınmaktadır. Bu alandaki kuramsal tartışmalardan yola çıkarak eğitim teknolojisinin kapsamını oluşturan iki dilli ve iki kültürlü bir ders modeli oluşturulmuştur.

İkinci bölümde kültürler arası eğitim, eğitim teknolojisinin kapsamını oluşturan öğeler açısından Türkiye ve Almanya örneğinde ele alınmakta ve her iki ülkede kültürler arası eğitimin daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi için önerilerde bulunmaktadır.

Üçüncü bölümde, birinci ve ikinci bölümde elde edilen veriler ışığında kültürler arası eğitimin gerçekleştirilmesi için kültürler arası bir öğretim teknolojisinin geliştirilmesi gerektiği sonucuna varılmaktadır.Bu konuda oluşturulan düşüncelerin uygulamada hangi yöntem ve tekniklerle gerçekleştirileceğini göstermek için örnek bir ders ayrıntılarıyla ortaya konulmaktadır.

Dördüncü bölümde ise, bu yapıtta sergilenen kültürler arası kuram doğrultusunda, örneğin iki dilli ve iki kültürlü bir ders modelinin uygulanmasında görevlendirilecek insan gücünün yetiştirilmesi için öneriler yapılmaktadır. Eğitim Teknolojisi Açısından Kültürlerarası Eğitim, Hasan Coşkun, 9789757731443, Hacettepe Taş Kitapçılık
Stok Kodu
9789757731443
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
140
Basım Yeri
Ankara
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat