Mastering English Grammar, birkaç açıdan önemli yenilikler sunmaktadır. Birincisi, kitap tutarlı bir dil bilimsel yaklaşımla hazırlanmıştır. Dilbilgisi açıklamaları belli bir dilbilimsel yaklaşıma dayandığı için anlaşılmaları daha kolay olacaktır. Kitap ilk kez okuyucunun dilbilgisini, dilbilimsel yaklaşımla görebilmesini sağlamaktadır. Mastering English Grammar, dilbilgisinin sadece dile dair bir şey değil, doğrudan dilin kendisi olduğu gerçeğini sezdirmeye çalışmaktadır.

İkincisi, Mastering English Grammar, belli dilbilgisel özelliklere ağırlık verip diğerlerini ihmal etmemektedir. Kitapta İngilizce dilbilgisinin bütün önemli özellikleri sergilenmektedir. Kitap ayrıca kimi dilbilgisel özellikleri ilk kez kapsamlı olarak sunmaktadır. Geniş kapsamı ve ayrıntılı açıklamalarıyla Mastering English Grammar, önemli bir yenilik olmaktadır.

Üçüncüsü, Mastering English Grammar, İngilizce dilbilgisini gerçek dil kullanımlarıyla ve günümüzün dünya gerçeğini sergileyen örneklerle sunmaktadır. Okuyucu İngilizce dilbilgisini yapay tümcelerle değil doğal yapısı içinde görebilecektir. Dilbilgisinin, yaşadığı dünyayı yansıtan bir araç olduğunu kavrayabilecektir.
Mastering English Grammar, İngilizce öğrenenler, öğretenler ve dilbilgisinin iletişimi nasıl sağladığını bilinç üstü düzeyde görmek isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak olma iddiasını taşımaktadır.
Stok Kodu
9789758506477
Boyut
190-270
Sayfa Sayısı
1487
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-07
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat