Sağlık Araştırmalarında Örneklem Büyüklüğünün Yete

%15
Sağlık Araştırmalarında Örneklem Büyüklüğünün Yete,S. Lemeshow Et Al
Sağlık Araştırmalarında Örneklem Büyüklüğünün Yete Araştırmalarda örneklem büyüklüğünün saptanması sorunu hemen hemen bütün klinik deneme fazlarında ve diğer araştırma etkinliklerinde önemlidir.

Kitap, bir DSÖ yayını olarak epidemiyolojik araştırmaların istatistiksel metodolojisi ve bu metodolojinin altında yatan kavramlar konusunda uygulama ve eğitime katkı amacıyla çıkartılmışsa da klinik ilaç araştırmalarının vazgeçilmez bir öğesi olan istatistiksel kavramlar ve yöntemler konusundaki eğitim ve uygulama yönünden de önemli bir kaynaktır.

Çevirinin hazırlanmasında en büyük zorluk, yerleşmiş Türkçe terimlerin olmaması ve onlar üzerinde fikir birliği bulunmaması nedeniyle yerel olarak farklı eşanlamlıların kullanılagelmesi olmuştur. Gerektiğinde yeni terimler kullanarak veya bularak, bu konuda yapılagelen Türkçe'deki tek bir sözcüğe yabancı dildeki birçok anlamı bindirme gibi aslında anlamsızlığa yol açan kolaycılıktan kaçınılmıştır. Sağlık Araştırmalarında Örneklem Büyüklüğünün Yete, S Lemeshow Et Al, 9789757731924, Hacettepe Taş Kitapçılık, S Oğuz Kayaalp
Stok Kodu
9789757731924
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
237
Basım Yeri
Ankara
Çeviren
S. Oğuz Kayaalp
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat