Klinik Farmakolojinin Esasları Türkiye'de klinik farmakoloji uygulamaları ile konunun fikri temeli arasında ciddi bir boşluk vardır; bu durum, yapılan ideal nitelikteki düzenlemeleri boşlukta bırakma ve onların verimliliğini azaltma gibi sakıncalara yol açabilecektir. Bu kitap sözü edilen boşluğu doldurma ve sakıncaları bir yere kadar önleme amacıyla kaleme alınmıştır. Klasik bir "textbook" olarak değil bilim çevreleri yanında, düzenleyicilere, uygulayıcılara ve ilaç endüstrisine hitap eden çok yönlü bir kitap olarak tasarlanmıştır.

Okuyucunun dikkatine sadece konunun teorik temelleri ve Türkiye'deki düzenlemelere değil, fakat aynı zamanda DSÖ ve FDA uygulamaları gibi uluslararası düzenlemeler üzerine çekilmesi çok yönlü ve dengeli bir klinik farmakoloji bilinci oluşturma bakımından yararlı görülmüştür.

Kitaba dahil edilen klinik farmakoloji konuları bu baskıda kısıtlı sayıda tutulmuştur; ileride artırılacaktır. Klinik Farmakolojinin Esasları, S Oğuz Kayaalp, 9789758506156, Hacettepe Taş Kitapçılık
Stok Kodu
9789758506156
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
632
Basım Yeri
Ankara
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat