Davetçinin Tefsiri 5 Piyasaya bakıldığında eski veya yeni çokça tefsir kitabı görülür. Fakat bunlardan hiçbirisi zamanımızın problemlerine cevab verebilecek nitelikte değildir. Çünkü bu kitaplar zamanımızın şirkinin anlaşılmasını sağlayacak veya müslümanların şirk unsuru olan şeylere karşı takınacakları tavırları öğretebilecek kadar açık ve net değildir.

Hak Yayınları olarak bu konudaki eksikliği hissettik ve bu eksikliği gidermek için mevcut tefsirlerin en iyisini bulup okuyucuya sunmaya karar verdik. Sonunda Allah (c.c)nün de yardımıyla daha önce kendisini kitaplarından tanıdığımız değerli alim Şeyh Seyfuddin El-Muvahhidin bir tefsir kitabının var olduğunu öğrendik. Birbirinden kıymetli eserleri mevcut olan bu değerli alimin bir tefsir kitabının varolduğu bizi oldukça sevindirdi. Böylece hemen harekete geçerek bu tefsirin arapça aslını büyük bir zorlukla elde ettik. Bu eserin tercümesine başladığımız zaman sevincimiz daha çok arttı. Çünkü bu tefsirde hiçbir tefsir kitabının ihtiva etmediği bir çok mesele açık ve net bir şekilde izah edilmiştir. Bu tefsirde İslam davetçisinin ihtiyacı olan akaid ilmi, fıkıh ilmi, usul ilmi ve özellikle zamanımızdaki tagutların örtmek istedikleri gerçek tevhid çok güzel ve herkesin anlayabileceği bir üslupla anlatılmıştır. Bu sebeble bu tefsir İslam alimi, İslam davetçisi, İslamı yaşamak ve zamanımızın şirklerinden uzak olmak isteyen, ayrıca müslüman olduğunu zannettiği halde Kuran ve sünnete göre müslüman olmayan ve gerçek İslama dönmek isteyen herkes için gereklidir.

Hak Yayınları olarak zikri geçen bu kimselere bu kitabı okumalarını tavsiye ederiz. Bu kitabın kıymeti ancak okunduğu zaman anlaşılacaktır. Davetçinin Tefsiri 5, Hak Yayınları, İbrahim Özsoy, 3002682100109, Seyfuddin El-muvahhid
Stok Kodu
3002682100109
Sayfa Sayısı
288
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
İbrahim Özsoy
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat