Hanımeli Yayıncılık olarak, Türk mutfağının en beğenilen lezzetlerini, "Yasemin'in Tenceresi" ile okurlarımıza sunuyoruz.

Türk mutfağının asırlar öncesinden günümüze kadar ulaşan lezzetlerinin şekillenmesinde coğrafi ve kültürel zenginlik en önemli etkendir. Farklı kültürlerle kurulan ilişkiler sonucunda, çok değişik coğrafyaların damak tadları, farklı toplumlardan insanların ustalıkları mutfağımıza girmiş ve onun, dünyanın sayılı zengin mutfaklarından birisi olmasını sağlamıştır. Ne yazık ki bugün, modern hayatın hızı, sofralarımıza pratik ama yavan, üstelik de sağlıksız bir beslenme alışkanlığını yerleştirmektedir.

Yasemin Dikmetaş Hanımefendi'nin üç yıl gibi uzun bir süreye yayılan titiz araştırmalarının bir ürünü olan bu eser, Türk mutfağını, halen yaşayan bir lezzet kaynağı olarak sizlerle buluşturmayı hedeflemektedir. Yemek yapmayı ve yemeyi seven her yaş grubundan insanın "Yasemin'in Tenceresi"ni çok seveceğine inanıyoruz.

Mutfağımızın zenginliğini on beş ana başlık altında toplayarak kullanım kolaylığı sağlayan bu eserde yer alan yemeklerin hemen hepsi Yasemin Hanım tarafından denenmiş, ölçü miktarları kontrol edilmiştir. Tarifler, gram, litre gibi uygulama zorluğu çıkaran ölçülerle değil, yemek pişirmeye niyetlenen herkesin rahatça anlayabileceği şekilde, "bardak", "kaşık", "adet",.... ölçüsüyle hazırlanmıştır. Tariflerin her ayrıntısı incelikle düşünülmüş; her yemeğin pişirme süresi, zorluk derecesi, verilen ölçülerin kaç kişilik olduğu özenle belirtilmiştir.

Yemeklerin lezzeti gibi, nasıl göründüklerinin de önemli olduğundan hareketle, her yerde bulunan bir takım resimler kullanılmamış; elinizde tuttuğunuz bu eserde yer alan tarifler için özel olarak titiz bir fotoğraf çalışmasına girilmiştir.

Türk mutfağının gelişimine ve dinamizmine katkı sağlayacağını umduğumuz bu eşsiz kılavuzu kullanarak hazırlayacağınız enfes lezzetler için, şimdiden afiyet olsun...
Stok Kodu
9789944399005
Boyut
215-305
Sayfa Sayısı
528
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Kuşe
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat