Erol Göka, 25 yıldan beri çalıştığı alan olan psikiyatriye oldukça özgünlükler içeren görüşlerini “Uygulamada ve Teoride Varoluşun Psikiyatrisi“ adlı büyük bir çalışmada bir araya getirmeye hazırlanıyor. Bu çabasının ilk ürünü olarak felsefeye bakış konusundaki temel makalelerin yer aldığı “Psikiyatri ve Felsefe“yi yayınladı. “Felsefe ile Psikiyatri“ ise bu dizinin ikinci kitabı.
“Felsefe İle Psikiyatri“de Erol Göka, düşünceleri üzerinde önemli etkisi olan felsefelerin psikiyatrik konulara bakışına yansımalarını içeren makalelere yer veriyor. “Bilimlerin vicdanı: Psikiyatri“, “Ruh-beden sorununu nasıl kavramalıyız?“, “Psikiyatride varoluşçuluk“, “Psikoterapinin sağlam bir bilim olarak kurulması mümkün mü?“, “Beden neyi anlatır?“, “Plasebo varsa başka ne vardır?“,“Psikiyatrinin duyguya bakışındaki kavramsal sorunlar“, “Psikoloji ve psikopatoloji ile düşünürler yargılanamaz“, “Freud ve Nietzsche: Postmodern durumda psikanalizin ve psikiyatrinin geleceği için bazı sezgiler“, bu makalelerden bazıları.
“Felsefe İle Psikiyatri“de felsefi bakışın, psikiyatrinin ve psikoterapinin bilimsel konumunun ve çalışma tarzının ele alınmasına nasıl yansıdığı açıkça izlenebiliyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9786055878030
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
200
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat