İş Başa DüştüAdayanlar ve Arayanlar İçin

%28
İş Başa Düştü,Mehmet Öner
İş Başa Düştü İş yaşamının değişmez ikilisi İş arayan adaylar ve bu adaylar içinden kendilerine en uygun olanları seçmek için arayışa girenler, yani arayanlar. Bu ikili ne birbirinden vazgeçiyorlar, ne de kolayca anlaşabiliyorlar. Bir araya gelmek için çabalayan bu ikiliden bir tarafı oluşturan adaylar, çocukluklarından beri bu birlikteliğe ulaşabilmek için çırpınıp durdular. Adeta yaşamlarının en yaşanası dönemlerini bu birliktelik için adadılar. Onlar aslında birer adayan.

Arayanlara baktığımızda daha avantajlı durumdalar, bilgi birikimleri fazla, olanakları fazla, deneyimleri fazla. Ne istediklerini de iyi biliyorlar.

Adayanlara baktığımızda iyi bir eğitim, enerji, kendi geleceğini yaratma heyecanı, amaçlarına ulaşma umudu var. Bazılarında iyi bir deneyim de var.

Ancak bu ikili bir araya gelmek için çabalarken gözden kaçırdıkları ufak (!) bir ayrıntı var: İş görüşmeleri.

Bu kitapta iş arayan adaylara, arayışlarında ve iş görüşmelerinde uygulayacakları pratik öneriler verilirken, şirketlerine en iyi elemanları kazandırmak için çabalayan profesyonellere de bu süreçte dikkat edecekleri konuları toplu halde hatırlatıyor.

Kitabın birinci bölümü adaylara, ikinci bölümü profesyonellere yönelik olarak hazırlandı. İki tarafı bir kitapta buluşturan bu çalışma; bilinçli, ne istediğini bilen, çabuk sonuca ulaşacak, verimli ve uzun soluklu bir işbirliği sağlayacak iş görüşmelerinin yapılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Hem iş arayanların, hem de eleman arayanların ellerinin altında bulundurmaları gereken mükemmel bir yol gösterici. İş Başa Düştü, Adayanlar ve Arayanlar İçin, Hayat Yayınları, 9789756700921, Mehmet Öner
Stok Kodu
9789756700921
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
154
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat