Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu (4x4 lük iletişim)İnsan İlişkilerinde 4x4'lük İletişim İçin...

%28
Renklerle İnsanları Tanıma Klavuzu,Oğuz Saygın
Farklı karakterler olarak hepimizin hayatında “mutluluk“ büyük ölçüde kendimizle ve diğer insanlarla “iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize“ bağlıdır. Arkadaşlar, eşler, siyasiler veya bir firmada çalışanlar arasındaki sürtüşmeler, kişilerin karakterlerinin farklı olmasından kaynaklanır.
Türkiye'nin en çok okunan kişisel gelişim yazarlarından Oğuz Saygın bu eserinde kişileri;
Sarı karakterliler,
Kırmızı karakterliler,
Mavi karakterliler,
Yeşil karakterliler olarak gruplandırıyor.
Her bir renkteki karakterin temel özelliklerini, renklerin baskın özelliklerini, diğer renklerle karışımlarını, üstün yönlerini, zayıf taraflarını ve iletişimde dikkat etmesi gereken yönleri tek tek ele alıyor. Bu renkteki karakterlerin, birbirleriyle olan iletişimlerinde dikkat edeceği temel noktalara değiniyor. İletişimin etkili olması için her bir renge hayati önerilerde bulunuyor.
Türk siyasi hayatına damgasını vuran siyasilerden, medya dünyasının renkli simalarından, seminerlerinden ve birebir danışmanlık yaptığı kişilerin hayatından ilginç yaşanmış örneklerle ele aldığı konular, 7'den 77'ye herkesin hayatında yeni değişimlere kapı aralayacak... Eserde de vurgulandığı gibi; farklılıkları aleyhimize değil, lehimize çevirmek hepimizin elinde...
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756218150
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
135
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat