“Lise 1. sınıfı henüz yeni bitirdiğini, önünde daha 2 yıl lise, belki hazırlığı dahil 5 yıllık bir üniversite, üzerine 2 yıl master, hatta ardından da askerlik olmak üzere en az 10-11 senesi bulunduğunu, ama bugün için popüler olan kimi mesleklerin bundan 10 sene sonra belki de şimdiki önemini kaybedeceğini, bu yüzden hayata atılacağı 10 yıl sonrası için kendisine ne tür meslekler önerileceğini“ öğrenmek isteyen bir öğrencinin anlamlı sorusuyla başlayan eser, öğrenicilerinin yanı sıra eğitimcilere ve velilere de ışık tutacak niteliktedir.
Bu çalışma, mesleklerle ilgili bir rehber kitap olmanın ötesinde, insanlık tarihinin dünü, bugünü ve yarını hakkında geniş bir perspektif sunmaya çalışmaktadır. Bir yandan düne ait bilgiler yorumlanırken diğer yandan bu bilgiler ışığındaki gelişmeler ve yarının dünyasına ait gelişmeler anlatılmakta, geleceğimizin teminatı olan gençlerin yarının dünyasına güvenle adım atmalarını sağlayacak verilerle onlara yol gösterilmeye çalışılmaktadır.
Çünkü geleceğin dünyasının nasıl şekilleneceği konusunda ortaya konulabilecek bir tablo, aslında gelecekte hangi mesleklerin önem kazanacağına dair de önemli ipuçları vermektedir. Bu düşünceden hareketle, kitabı hazırlarken, yarının dünyasında önem kazanacak mesleklere ait bilgiler ve gelişmeler detaylı bir şekilde verilmeye çalışılmıştır.
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)

Stok Kodu
9799756700364
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
368
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat