Uzaya fırlatılan roketleri bilir misiniz? Birer uzay aracı olan bu roketlere, fırlatılmadan önce, ilave bir yakıt tankı monte edilir. Bunun amacı, uzay aracını kolayca atmosferden çıkarmaktır. Uzay aracı atmosferden çıkarken, yerçekimi nedeniyle, büyük bir güce ihtiyaç duyar. Atmosferden çıktıktan sonra yerçekimi olmadığından az bir yakıt ile uzay aracı uzun mesafeler kat edebilir. İşte motivasyon da biz insanlar için ilave bir yakıt tankı gibidir. Hepimiz kâinat denizinde yol alan birer uzay gemisi değil miyiz? Yerçekimi karşımıza çıkan sorunları, güçlükleri, zorlukları ifade eder. Zorlukları geçmek, başarı fezasında kolaylıkla yol almak için her birimiz çoğu kez ilave bir yakıt tankına ihtiyaç duyarız.
Motivasyon; ilk yarıda 4-0 yenik bir takımı, ikinci yarıda 4-5 galibiyete bile taşıyabilir. Sayı olarak bir kaç yüz kişiden oluşan bir topluluğun, büyük bir orduyu bozguna uğrattığına tarih şahittir.
Esasında tüm başarıların ardında bir isteklendirme koçu vardır. Başarıya ulaşmamızda kimi kez güçlü bir duygu bize koçluk eder; bazen de sevgili eşimiz... Özetle insan, yaşamının her kesitinde motivasyona ihtiyaç duyar. Elinizde tuttuğunuz bu kitap, her yaşta kendini genç hissedenler için kaleme alındı.
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9786055878160
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat