Hayatın her yönü ile zenginleştirilmesine, başka bir ifadeyle, bedenin, beynin ve kalbin dengelenmesine, bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Kişinin her yönü ile gelişmesi için toplumda takdir görmesi ve güçlü yönlerinin ortaya çıkarılması gerekir. Bu takdir ve güçlü yönleri ortaya çıkarma işi, ancak iletişim sırlarını çok iyi bilen insanlarla başarılabilir.
İnsanların en iyi ve en güçlü yönlerini ortaya çıkaran çalışmalar, bireyi toplumla bütünleştiren bağları güçlendirir. En güçlü yönleri vurgulanan ve toplumla bütünleşen insanın enerjisi ve üreticiliği artar. Bu süreçte herkese sıcak ve dostane bir şekilde yaklaşır.
Bu gerçeklerin ışığında hazırlanan “İletişimde Kalp Köprüsü“, insanlarla dostane ilişki kurmanın esaslarını sunuyor. Kitabın amacı, iletişimin sırlarını öğrenmeye yardımı olacak fikir, yöntem ve teknikleri okuyucuyla paylaşmaktır.
Eserde insanların gönüllerine girmek isteyenler için dokuz yöntem sunulmuştur. Bilge insanlar her zaman, sunulan şu dokuz yolun takipçisi olmuştur:
Hayatın anlamı ve amacı
Uyum sağlamak
İlk izlenimin gücü
Takdir etmenin sırrı
Kalbini insanlara açmak
Dinleyerek değer verme
Bilinçaltının dilini anlamak
Ego köleliğinden ego efendiliğine geçiş
Bolluk ve kıtlık bilinci
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786055878306
Sayfa Sayısı
400
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat