Briçle 1960'lı yılların başlarında, devlet bursu ile okuduğu, Manchester Üniversitesi'nde tanıştı. 1964-65 sezonunda üniversite takımına seçildi.
36 yıllık çalışma hayatında briçe yeteri kadar zaman ayıramama sıkıntısı yaşadı. 1987 yılında Faik Falay ile İstanbul ikili şampiyonu, Türkiye ikili şampiyonu oldular ve milli takım seçmelerinde birinci olarak Avrupa Şampiyonasında Milli takımın oyuncuları olarak Türkiye'yi temsil ettiler.
2001 yılında emekli olduktan sonra bütün zamanını briçe hasretme imkanı buldu. Yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen hemen her turnuvaya senyör kategorisinde iştirak etmenin yanında birçok briç kitabını da İngilizceden dilimize çevirdi.
İsmet Ketenci, Şakir Sarmısakçı, Enver Durulmuş ve Faik Falay ile oynayarak senyör kategorisinde, Sedef Beyoğlu ile de karışık kategorisinde birçok birincilik elde elti.
Başarılarının en önemlisi, Orhan Ekinci ile ortak olarak oynadığı Senyör Milli takımla 2008 yılında Fransa'nın Pau kentinde yapılan 49'uncu Avrupa Şampiyonasında şampiyonluğu kazanarak, ilk defa milli marşımızı çaldırmak olmuştur.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786055419844
Sayfa Sayısı
195
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat