Bitkilerle tedavi binlerce yıllık tecrübe ile ortaya çıkmış ve bugün yeniden alakamızı celp ederek günlük hayatımızda daha sıkça kullanılmaya başlamıştır. Halihazırda gelişmiş uzak doğu ülkelerinde şifalı bitkilerden müteşekkil terkipler uygulanmaktadır.

Bitkilerle tedaviye başlamadan önce hastalığın teşhisinin konulmasında yarar vardır. Kesin netice alabilmek bununla mümkündür. Bilinen hastalıklarda tarif edilen kullanma şekillerine uyulduğu takdirde kısa zamanda sonuç alınabilir.

Şunu da akıldan çıkarmamak gerekir, her bitki her insanın bünyesine aynı şekilde faydalı olmayabilir. Dahası birileri için faydalı olan bir bitkinin bir başkasına rahatsızlık yapabileceğice de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu bilgiler tabiplerimizin ve işinin ehli fitoterapistlerimizin teşhis ve tedavilerini yabana atmadan icra etmek gerekir.

Tıbbı bitkilerle tedavi hastalığın şekline göre 1 günde hatta bir sefer kullanmakla bile netice alınabileceği gibi bazen 1 hafta 1 ay hatta 2-3 ay gibi tedaviye devam mecburiyeti olabilir. Tıbbi bitkilerin etkileri nispeten yavaş fakat kesin faydalıdır.
Stok Kodu
9789757449409
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
711
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-06
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat