Karanlıkla Göz Göze

%20
Karanlıkla Göz Göze,Lisa Fittipaldi

Liste Fiyatı : 17,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 13 puan kazanacaksınız)
   13

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
1993 yılında, kırk yedi yaşında, Lİsa Fittipaldi kör oldu. Kendini, duvarları öfke ve inkâr taşlarıyla Örülü bir hapishaneye kapattı. Bir gün, kocası odaya girdi; çocuklar için hazırlanmış bir suluboya takımıyla bir resim defterini yatak örtüsünün üzerine attı. Lİsa öfkeden çılgına döndü. Resim defteriyle suluboya takımını kocasının kafasına fırlattı. Kör karısından resim yapmasını bekleyen bu sersem adama inanamıyordu. Burnundan soluyarak kalktı, yere düşen takımı el yordamıyla buldu; masaya oturdu ve eline İlk geçen nesneyi resmetmeye başladı.
Kavanozlar, katıksız öfkenin sezgiyi tahrik etmesi sonucu ortaya çıkan ilk resimdi. Lisa Fittipaldi bugün uluslararası sanat camiasında görme yeteneğini kaybetmiş büyük bir gerçekçi ressam olarak tanınıyor ve binlerce dolar değerindeki eserleri önemli koleksiyonlarda yer alıyor.
Lisa FittiPaldi
Kör olmak, neredeyse herkesin en korkulu rüyasıdır. Çoğumuz, en azından Hürlüğün nasıl bir şey olduğunu tasavvur etmeye çalışmışızdır. Ben size ilkağızdan şunu söyleyebilirim ki, körlük akıl almaz bir şeydir. Sonsuz boşlukların, yerde unutulmuş masum bir kaşığın, yerine konmamış bir eşyanın uyandırdığı Üstesinden gelinmez dehşeti size anlalamam. Her Allah'ın günü, her dakika bütün duyu l arı n iz ı sefer be r ede re k göstermeniz gereken üstün dikkali taril edemem. “Sağlamların dünyasında engelli olmanın nasıl bir şey olduğunu izah edemem. Fakat şunu da bilmenizi islerim ki, güzlerimi geri kazanmak uğruna şimdiki hayalımı eskisine asla değişmezdim.
Karanlıkla Göz göze. dünyaya geri dönüp de kendimi bir sanatçı olarak yeniden yaratıncaya dek kat elliğim yolda attığım adımları konu ediyor. Bu kitap, dünyamın yok olduğu o ilk günden, tekrar ele geçirdiğim bugüne kadarki serüvenimdir.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944198110
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-10
Çeviren
Mercan Yurdakuler Uluengin,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat